17/07/2017

Treningi DSD zawieszone

Z przyczyn niezależnych od nas i także od ekipy Speed-Day, treningi na Torze Poznań zostały zawieszone do odwołania.

 

Pierwsza z naszych imprez dała nam przedsmak tego jak ten sezon będzie wyglądał. Zjawiliście się licznie, pogoda dopisała, każdy liczył na kolejne spotkania i szlifowanie swoich umiejętności.

 

Niestety, decyzją władz lokalnych, szkolenia motocyklowe na Torze Poznań zostały zawieszone do odwołania.

 

Znamy dobrze Jacka Molika, szefa Speed-Day i jego krucjatę przeciw wszystkim dla których Tor Poznań był obiektem do likwidacji od lat. Wierzymy, że Jacek zrobi wszystko co w jego mocy, by motocykle powróciły na Tor Poznań na znanych nam zasadach. Trzymając kciuki, czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

Oświadczenie Speed-Day:

Drodzy uczestnicy,
Decyzja Wojewody Wielkopolskiego, z dniem 26 lipca 2016 roku zakazała organizacji imprez mających charakter doskonalenia techniki jazdy. Od powyższej decyzji odwołał się Automobilklub Wielkopolski do Ministra Infrastruktury i Budownictwa, który w dniu 25 listopada 2016 roku podtrzymał decyzję Wojewody.


Automobilklub Wielkopolski mając na uwadze z jednej strony działalność sportową, którą ma obowiązek prowadzić zgodnie ze Statutem, a z drugiej niejasne uregulowania prawne wynikające z ustawy o kierujących pojazdami, postanowił od 2017 roku przeformatować Regulamin Speed Day i jednoznacznie określić go jako treningi motocyklowe.
W ostatnich dniach do Automobilklubu Wielkopolski wpłynęło kolejne pismo Wojewody Wielkopolskiego, które zadaje pytania dotyczące organizacji treningów motocyklowych, jednocześnie zwracając uwagę, że w przypadku niepodporządkowania się Decyzji Wojewody może być wszczęte postępowanie egzekucyjne, które w konsekwencji może doprowadzić do zamknięcia toru.


Mając powyższe na uwadze Automobilklub Wielkopolski postanowił zawiesić na czas nieoznaczony wszystkie treningi motocyklowe poza treningami związanymi bezpośrednio z organizacją imprez rangi Mistrzostw Polski. Jednocześnie Automobilklub Wielkopolski przekazał Panu Wojewodzie projekt nowego Regulaminu Treningów Motocyklowych, z prośbą o wyrażenie opinii czy tak przeprowadzane treningi motocyklowe będą zgodne z ustawą o kierujących pojazdami. Liczymy na szybką odpowiedź Pana Wojewody i ponowną możliwość organizacji treningów motocyklowych bez negatywnych konsekwencji dla Automobilklubu Wielkopolski.


Jednocześnie pragniemy zwrócić Państwu uwagę na fakt, że działania nasze mające na celu poprawę Waszych wyników na torze, niekiedy spotykają się z torpedowaniem ich w naszym małym środowisku motocyklistów. Są wśród nas osoby, które ze znanych sobie tylko powodów uczestnicząc w programach telewizyjnych, przekazując nie mające wiele wspólnego ze stanem rzeczywistym swoje urojone oszczerstwa prasie, chcą doprowadzić do zamknięcia jedynego toru motocyklowego w Polsce. Zwracamy się do wszystkich, którym sport motocyklowy jest drogi sercu, o nie słuchanie tych bredni „eksperta”, którego choćby w ostatnich doniesieniach prasowych winą za wypadek Tomasza Golloba obarczył działaczy klubu… , co jak stwierdziła Prokuratura było bzdurą.


Automobilklub Wielkopolski przyjął zasadę, że nie należy kłócić się z … bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy, jednakże dalsze tolerowanie takich zachowań jest naszym zdaniem błędem i może doprowadzić do zniszczenia dokonań tak ciężko wypracowanych przez lata.
Przepraszamy wszystkich zainteresowanych za, mamy nadzieję, chwilowe zawieszenia treningów motocyklowych. Z chwilą uzyskania odpowiedzi od Pana Wojewody natychmiast o tym wszystkich powiadomimy i w miarę możliwości wznowimy treningi.